środa, 20 lutego 2019

Bydgoszcz

Tagi: IPN Bydgoszcz Projekt edukacyjny

19 września 2016

„Małe Ojczyzny. Bydgoszcz”: Rusza nowy projekt edukacyjny IPN

Fot.: Dariusz Bloch

Krzysztof Błażejewski

W czwartek 22 września o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 60 w Bydgoszczy (ul. Glinki 117), w sali 0.15 odbędzie się prezentacja projektu edukacyjnego „Małe Ojczyzny. Bydgoszcz” przygotowanego przez Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej i Urząd Miasta w Bydgoszczy.

Projekt jest skierowany do dzieci w wieku 5-8 lat (starsze grupy przedszkolne oraz pierwsze klasy szkoły podstawowej).


W ramach projektu przygotowano: zestawy 12 elementowych klocków obrazkowych „Małe Ojczyzny. Bydgoszcz” z 6 kartami edukacyjnymi, duży zestaw klocków (12 sześcianów o wymiarach 40x40x40 cm), scenariusze zajęć dla dzieci w wieku 5-6 lat i uczniów szkół podstawowych z pomocami dydaktycznymi (strój rycerza polskiego, dwustronne karty w herbami: Polski, województwa kujawsko-pomorskiego, miasta Bydgoszczy, kolorowanki, dyplomy).

Delegatura IPN w Bydgoszczy umożliwi każdemu przedszkolu i szkole w Bydgoszczy oraz innym placówkom edukacyjnym bezpłatne wypożyczenie kompletnego pakietu edukacyjnego „Małe Ojczyzny. Bydgoszcz” umożliwiające samodzielne przeprowadzenie zajęć.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej IPN.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 23-09-2016 03:24

  Oceniono 2 razy 2 0

  - II kl. SP się kłania: Rusza nowy projekt edukacyjny IPN i Urzędu Miasta w Bydgoszczy, któremu już na starcie należy "uwiązać dwa wielkie Kamienie Młyńskie u szyi" i utopić w Brdzie za deprawowanie Naszej Dziatwy Szkolnej nowymi naleciałościami germanizmu ! Ta PO-wracająca nowa fala okropności z „Małą Ojczyzną Bydgoszcz”, czyli Heimat Bromberg- kleines Berlin z Berlinerstraße, jest nie do strawienia dla Seniorów którzy przeżyli ostatnią okupację niemiecką, tym bardziej, że zaraz po II WŚ Nasz Język Polski został świetnie odchwaszczony przez przedwojennych NAUCZYCIELI. Wyrugowano wtedy, zaległy jeszcze z czasów 123 letniego zaboru niemieckiego wszechobecny na Pomorzu dosłownie tłumaczony zwrot "on za to nic nie może" : er kann nichts dafür. Widać, że 8 lat POklepywania Rafałków PO plecach POskutkowało "Małą Ojczyzną" zamiast polskim "Regionem" i to w Urzędzie, Delegaturze jak też u autora wierszówki, którzy... "za to nic nie mogą" ?!

  Pokaż odpowiedzi (2) Odpowiedz

  1. 22-09-2016 16:41

   Oceniono 3 razy 1 2

   - dr historii : nie raz pisalem ze Bydzia to zadupie/cos małego/ a teraz nawet IPN zaswiadcza

   Odpowiedz