Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Kultura

Tagi: toruń CKK Jordanki TOS kultura koncert orkiestra Film

red 22 września 2016, aktualizowano: 22 września 2016

Wielkie przeboje z filmowych hitów na Jordankach

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncert muzyki filmowej. Spotkanie z muzyką tworzoną na potrzeby kina to zawsze niezwykłe wydarzenie. Dzieła nawiązujące stylistyką do wielkich mistrzów klasyki za każdym razem są gorąco przyjmowane przez publiczność.

Tym razem zachwycą nas motywy z filmów „Gwiezdne Wojny”, „Gladiator”, „James Bond”. Fani serii filmów o Jamesie Bondzie będą mieli okazję wysłuchać m.in. utworu „Skyfall” brytyjskiej piosenkarki Adele, który w 2013 roku otrzymał prestiżową nagrodę Akademii Filmowej. Wykonane zostaną również hity znane z pierwszych filmów o przygodach brytyjskiego agenta: m.in. „From Russia with Love” czy „You Only Live Twice” Johna Barry’ego. Sympatycy kompozycji Hansa Zimmera będą mogli wysłuchać tematów z filmów: „Gladiator”, „Piraci z Karaibów”, „Człowiek ze stali”.


Na scenie, poza niezrównanym interpretatorem amerykańskiej muzyki filmowej - dyrygentem Maciejem Sztorem (na zdjęciu), pojawią się także wokaliści - Patrycja Gola oraz Janusz Szrom.

Sala Koncertowa CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3, piątek, godz. 19

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.