Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Kultura

Tagi: toruń Teatr Wilama Horzycy Kosmos PRL

red 22 września 2016, aktualizowano: 22 września 2016

Muzyczna podróż do czasów późnego PRL-u

Chociaż PRL skończył się niemal ćwierć wieku temu, wciąż do niego wracamy. Tak dzieje się też w spektaklu „Noc w Kosmosie”.

Jednym z symboli tamtych czasów był w Toruniu orbisowski Hotel Kosmos. W tej muzycznej opowieści zamienia się on w wehikuł czasu, za pomocą którego jego dawni pracownicy i bywalcy restauracji zabiorą widzów w podróż do świata wspomnień przełomu lat 70. i 80. ubiegłego wieku.


Ciąg absurdalnych zdarzeń, które towarzyszą przygotowaniom do Wielkiego Rautu z okazji powitania tajemniczego przybysza z gwiazd – pierwszego polskiego kosmonauty – staje się pretekstem do snucia opowieści, w której polska historia zagląda do hotelu, miesza w głowach i wciąga w kolorową grę wyobraźni.

„Noc w Kosmosie” to Matrix na miarę naszych możliwości; swojski i zabawny, w którym nie zabraknie ani galerii barwnych postaci żywcem wyjętych z PRL-owskiej rzeczywistości, ani też największych przebojów tamtych lat. Aktorom towarzyszyć będzie zespół grający na żywo.

Teatr Horzycy, pl. Teatralny 1 – piątek, sobota, niedziela, godz. 19

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.