środa, 20 lutego 2019

Kultura

Tagi: toruń Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika wystawa fotografii

red 22 września 2016, aktualizowano: 22 września 2016

Nowa Zelandia na fotografiach Zdzisława Preisnera

Zdzisław Preisner jest toruńskim podróżnikiem, geografem, wydawcą, fotografem, wykładowcą w Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Odwiedził ponad 120 krajów na wszystkich kontynentach. W czasie podróży, obok fascynacji przyrodą, interesuje się miejscowymi kulturami, historią, architekturą, sztuką, etnografią i obyczajami.

Zgromadzone na wystawie „Osobliwości przyrodnicze Nowej Zelandii" fotografie Zdzisława Preisnera (można je oglądać w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika do 27 listopada) przedstawiają głębokie i wąskie fiordy, kratery czynnych wulkanów wypełnionych dymami, oparami siarki, pyłami i popiołami o przeróżnych barwach. Fotogeniczne są zwłaszcza formacje skalne kamiennych kul Moeraki, skał naleśnikowych, skamieniałych drzew, wapiennych klifów. Nowa Zelandia to także kraina wielkich paproci drzewiastych, roślinności rodem z jurajskiego okresu! Wystawa prezentuje zatem wiele atrakcji wysp nowozelandzkich, leżących, niestety, tak bardzo daleko od Europy, na prawdziwym końcu świata.


Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, ul. Franciszkańska 9/11, wystawa czynna do 27 listopada

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.