środa, 16 stycznia 2019

Kultura

Tagi: csw toruń wystawa książka ilustracje

red 28 września 2016, aktualizowano: 28 września 2016

Bajeczne ilustracje do kultowej książki na wystawie w CSW

Fot.: Archiwum CSW

W 2015 roku minęło 150 lat od wydania „Alicji w Krainie Czarów” Lewis’a Carroll’a. Ta rocznica stała się dla Viive Noor, znanej i cenionej estońskiej ilustratorki i kuratorki, pretekstem do stworzenia międzynarodowego projektu wystawienniczego.

Na jej zaproszenie odpowiedziało 72 współczesnych ilustratorów z 16 krajów. Każdy z grafików na bazie wybranego motywu z książki stworzył swoją własną, autorską wersję przygód Alicji.


Na wystawie, która będzie prezentowana w CSW do 6 listopada, ujrzymy więc interpretacje portretów Alicji, Szalonego Kapelusznika czy Szaraka Susła. Zobaczymy też, jak Alicja wpada w głąb króliczej nory i zajrzymy przez dziurkę od klucza do najwspanialszego ogrodu na świecie.

Poza różnorodnością stylistyczną pokazywanych prac, wystawę w CSW charakteryzuje też wielość technik artystycznych - od kolażu, rysunku, druku cyfrowego, po malarstwo olejne czy akwarele.

Centrum Sztuki Współczesnej, wystawa czynna do 6 listopada

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.