Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Kultura

Tagi: toruń Malarstwo wystawa Książnica Kopernikańska

red 28 września 2016, aktualizowano: 28 września 2016

Inspiracji malarskich szuka w świecie przyrody

Fot.: ksiaznica.torun.pl

W październiku Filia nr 1 Książnicy Kopernikańskiej zaprasza na nową wystawę. Tym razem przestrzeń biblioteki przy ul. Jęczmiennej 23 wypełnią 63 prace malarskie Urszuli Macak.

Artystka ukończyła studia humanistyczne na UMK. Od kilku lat uczestniczy w zajęciach sekcji malarskiej Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Maluje z potrzeby serca. Jej ulubioną techniką jest olej, ale sięga również po akryl, pastele i akwarele. Inspiracji szuka w świecie przyrody.


Wśród tematów, które powracają w jej twórczości prym wiodą pejzaże, zwykle przesycone światłem i romantyczną lekkością. Odrębną propozycją w jej dorobku są portrety. Najczęściej wykonuje je pastelami, dzięki którym znakomicie oddaje lekkość linii, melancholijność i zamyślenie portretowanych osób.

Jednak jej ostatnią fascynacją artystyczną są ptaki. Akwarele, które im poświęciła, wyróżniają się wyjątkową delikatnością i szeroką paletą użytych barw. Prawie wszystkie, z tych, które zostaną zaprezentowane na wystawie w bibliotece, powstały w ciągu ostatniego roku.

Filia nr 1 Książnicy Kopernikańskiej, ul. Jęczmienna 23. Wystawa czynna od 3 do 27 października w godzinach otwarcia biblioteki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.