Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Kultura

Tagi: Ośrodek Chopinowski w Szafarni koncert muzyka

red 6 października 2016, aktualizowano: 6 października 2016

Romanse i ballady na puzonie

Fot.: Archiwum Ośrodka

W niedzielnym koncercie pt. „Romanse i ballady” w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni wystąpią związani z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy puzonista Łukasz Michalski i pianistka Maria Kukier-Turkiewicz.

W pierwszej części koncertu zabrzmią utwory Jana Sebastiana Bacha i Carla Marii von Webera, znanego z twórczości operowej i z dzieł na instrumenty dęte. Popłynie też muzyka mniej znanych kompozytorów - „Romans” współczesnego duńskiego twórcy Axela Jørgensena i „Ballada” XX-wiecznego francuskiego kompozytora Eugène’a Bozzy.


Drugą część wieczoru rozpoczną dzieła Duńczyka Kjella Roikjera, „Romanse” Roberta Schumanna (w oryginale na skrzypce lub obój). W XX wiek przeniosą słuchaczy kompozycje Władysława Błażewicza i Lew Davisa.

Na koncert w Szafarni można dojechać specjalnym autokarem, który wyrusza sprzed Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu o godz. 15.30 (przy markecie „Obi” zatrzymuje się 10 minut później). Bilet w obie strony kosztuje 10 złotych.

Ośrodek Chopinowski w Szafarni, niedziela, godz. 17.00. Bilety: 15 i 20 zł.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.