środa, 20 lutego 2019

Dziś Frymark, czyli ekojarmark w Kamienicy 12

Fot.: Tomasz Czachorowski

Ekologiczne jedzenie i produkty regionalne od gospodarzy oraz rękodzieło - to wszystko znajdziecie na październikowym Frymarku w niedzielę w godz. 11-15 w centrum Bydgoszczy.

W Kamienicy 12 i na jej podwórku przy ul. Poznańskiej 12 stoiska rozstawią dziś regionalni gospodarze oraz rękodzielnicy. Na Frymarku od 11.00 do 15.00 jak zawsze można kupić, m.in.:
miody, makarony domowe, hiszpańskie oliwy, sery i twarogi z mleka koziego, produkty bezglutaminowe, pasty warzywne i owocowe, soki tłoczone, chleby pieczone na zakwasie i bez, wędliny, produkty rodem z leśniczówki, syropy, przetwory z warzyw i owoców, przetwory mleczne z krowiego mleka, domowe wypieki, jaja (warto zabrać ze sobą wytłoczki), różnego rodzaju kiszonki, oleje tłoczone na zimno, kawę parzoną alternatywnymi metodami, domowe obiady i wiele innych. Będzie oczywiście też rękodzieło: szyte, malowane, szydełkowane...


Na Frymarku jak zwykle sprawdza się zasada - im wcześniej pojawimy się na jarmarku, tym większy mamy wybór. Jeśli jednak zabraknie jakiegoś produktu na stoisku, zawsze można zamówić go specjalnie dla siebie u danego gospodarza na kolejny Frymark.

Gdzie? Kiedy? Za ile?
9.10. (niedz.)11.00-15.00 - Frymark, Kamienica 12 (ul. Poznańska 12), darmowy parking w odległości 200 m – przy Urzędzie Miasta (na ul. Grudziądzkiej)
Wstęp bezpłatny!