Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Kultura

Tagi: toruń Dwór Artusa Podróże spotkania

red 10 października 2016, aktualizowano: 10 października 2016

Na te chłodne dni proponujemy wyprawę na Saharę

Fot.: Materiały organizatora

Niesamowite wyprawy Aruna Milcarza po Afryce to temat październikowego spotkania z cyklu „Świat i okolice” w Dworze Artusa.

Wspólnie przemierzymy drugi pod względem wielkości kontynent na Ziemi, a także najbardziej egzotyczny i… w powszechnej opinii – niebezpieczny. Czy słusznie?


Arun Milcarz - podróżnik, artysta, poeta, autor filmów dokumentalnych - będzie gościł w Dworze Artusa po raz drugi. Przed laty spotkał się z toruńską publicznością i zdał relację ze swojej samotnej wyprawy do Afryki, za którą w 2005 r. otrzymał statuetkę Kolosa w kategorii Podróże.

Podczas najbliższego spotkania z Arunem Milcarzem, w środę 12 października, w naszym jesiennym, nieco ponurym czasie odwiedzimy miejsca diametralnie inne niż nasza strefa klimatyczna. Czeka nas wyprawa na Saharę – największą gorącą pustynią na Ziemi, do Tibesti – wulkanicznego masywu górskiego na Saharze, do Czadu – śródlądowego państwa w środkowej Afryce.

Spotkanie będzie bogato ilustrowane multimedialnie, a w relacji werbalnej otrzymamy zapewne wiele zaskakujących informacji. Tym, którzy zechcą zostać z tematem na dłużej i zgłębić go dokładniej, podróżnik zaproponuje swoją książkę „Czad. W poszukiwaniu straconego…”, którą będzie promował podczas środowego spotkania.

Dwór Artusa (Sala Wielka) 12 października (środa), godz. 18.30. Bilet normalny: 2 zł Emeryci, renciści, uczniowie, studenci, niepełnosprawni - wstęp wolny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.