Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Kultura

Tagi: Ośrodek Chopinowski w Szafarni muzyka koncert

red 13 października 2016, aktualizowano: 13 października 2016

Przy dźwiękach fletu traverso i klawesynu

Musica Graziosa, czyli muzyka piękna, pełna gracji - to tytuł niedzielnego koncertu w Szafarni, podczas którego, za sprawą wyjątkowego brzmienia instrumentów dawnych: fletu traverso i klawesynu, słuchacze przeniosą się do epoki baroku i klasycyzmu.

Na instrumentach dawnych zagrają: Paulina Takczyk (flet traverso, klawesyn) oraz Bogumiła Gizbert-Studnicka (klawesyn). W ich wykonaniu zabrzmią sonaty drezdeńskiego kompozytora Christlieba Siegmunda Bindera na klawesyn solo oraz flet z towarzyszeniem klawesynu. W programie są również dwie sonaty autorstwa klasyków wiedeńskich przeznaczone do wykonania na instrumencie klawiszowym na cztery ręce: skomponowana przez niespełna 16-letniego Wolfganga Amadeusza Mozarta Sonata D-dur KV 381 oraz nietypowa, bo jedynie dwuczęściowa, Sonata D-dur op. 6 Ludwiga van Beethovena.


Ośrodek Chopinowski w Szafarni, niedziela, godz. 17

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.