Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Toruń

Tagi: toruń dom muz poznańska podróże spotkania

red 13 października 2016, aktualizowano: 13 października 2016

Podróże wśród piasków pustyni

Fot.: Agnieszka Siejka

W najbliższą sobotę Dom Muz na Podgórzu zaprasza na spotkanie podróżnicze. Tym razem spotkamy się z Agnieszką Siejką, toruńską podróżniczką i animatorką, która przeniesie słuchaczy w gorące klimaty Sahary i opowie wiele ciekawostek o Maroku.

Po prelekcji odbędą się warsztaty malowania henną i parzenia marokańskiej herbaty oraz tworzenia olejków eterycznych. Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek słodyczami prosto z Maroka.


- Gdzieś pośród piasków Sahary, w berberyjskim namiocie roztacza się zapach miętowej herbaty. Przy dźwiękach bębenków opowiadacze baśni jak nić snują historie o dawnych czasach, tradycjach i obyczajach. Wplatając do opowieści nowe wątki, wyjaśniają różnicę między kulturami, tłumaczą zawiłości życia. Historie o dawnych czasach, karawanach transportujących drogocenne towary i rozbójnikach grasujących po pustyni, jedna po drugiej układają się jak misternie tkany dywan, tworząc wielobarwny obraz świata - opowiada podróżniczka. Wstęp na sobotnie spotkanie jest wolny. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

Dom Muz, ul. Poznańska 52, sobota, godz. 11

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.