Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Kultura

Tagi: toruń Dwór Artusa koncert etno folk

red 17 października 2016, aktualizowano: 17 października 2016

Piątka z różnych bajek muzycznych

Fot.: Bartek Muracki

Same Suki to miks pięciu mocnych charakterów kobiet z różnych bajek muzycznych – etno, klasyki, rozrywki, piosenki aktorskiej, muzyki ludowej. A połączenie tradycji i nowych środków wyrazu dało w ich przypadku ciekawe, czasem zaskakujące efekty.

Same Suki to formacja folkowa, która gra muzykę kobiet z miasta inspirowaną muzyką ludową. Chętnie sięgają do źródeł, jednak po to, żeby śpiewać swoim głosem o tym, co tu i teraz. Zespół powstał z radości życia, z pasji i pragnienia grania własnej, niczemu i nikomu niepodporządkowanej muzyki.


Ten wyjątkowy kobiecy ensemble wykorzystuje w niekonwencjonalny sposób tradycyjne instrumenty akustyczne, takie jak cajon, bendir, lira grecka, rebab turecki, suka biłgorajska, fidel płocka czy wiolonczela. W połączeniu z wokalem sięgającym m.in. po środki wyrazu charakterystyczne dla teatru, Same Suki opowiadają codzienne historie w zupełnie nowy sposób.

Mają w swoim dorobku kilka nagród najważniejszych festiwali folkowych w Polsce, a ich teledysk do piosenki VillageAnka został uznany najlepszym Teledyskiem Folkowym roku 2014.

Dwór Artusa, piątek, godz. 19

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.