Piątek, 22 lutego 2019

Tagi: Bydgoszcz kultura Rękoczyny-targi rzeczy wyjątkowych kamienica 12 otwarta pracownia sitodruku rękodzieło

jt/red 19 października 2016, aktualizowano: 19 października 2016

Rękoczyny, czyli targi rzeczy wyjątkowych

Fot.: Dariusz Bloch

W 12 Kamienicy pojawi się blisko 40 polskich rękodzielników i projektantów, którzy przywiozą ze sobą rzeczy niebanalne, w swym pomyśle oryginalne - po prostu wyjątkowe! Znak to, że już po raz siódmy na Poznańską 12 warto wybrać się na Rękoczyny. Będą też „Portrety z Poznańskiej” i miniwarsztaty sitodruku (za darmo).

W sobotę w Kamienicy 12 pojawi się blisko 40 polskich rękodzielników i projektantów.
- Będą twórcy z różnych branż - od akcesoriów dziecięcych i zabawek, poprzez odzież i biżuterię, aż po wyroby z papieru i wyposażenie wnętrz. To zatem doskonała okazja, by sprawić sobie i innym wyjątkowe prezenty oraz porozmawiać z twórcami - zaprasza prowadząca Bydgoski Handmade Katarzyna Kowalczyk, pomysłodawczyni i organizatorka Rękoczynów, czyli targów rzeczy wyjątkowych.
Tego dnia nie zabraknie też bezpłatnych atrakcji towarzyszących.

PORTRETY Z POZNAŃSKIEJ:
Tego dnia kontynuowana będzie akcja "Portrety z Poznańskiej". Każdy będzie mógł stać się szczęśliwym posiadaczem portretu fotograficznego.W godz. 13.00-14.30 w Coffee Photo Maciej Wiśniewski będzie wykonywał fotografię portretową na tle fotograficznym. Tym sposobem uczestnicy akcji otrzymają za darmo fotografię drogą elektroniczną. Istnieje również możliwość otrzymania fotografii w formie papierowej.

SITODRUK Z OTWARTĄ PRACOWNIĄ:

fot. Wizualizacja Otwarta Pracownia Sitodruku


Na parterze w godzinach 12.30-14.00 będzie można przyjść na miniwarsztaty sitodruku i zrobić sobie nadruk na torbie bawełnianej. Jesienny wzór został przygotowany wcześniej przez Otwartą Pracownię Sitodruku. Nadruk będzie ciemnoczerwony - można przynieść własne koszulki lub torby.
fot. Materiały promocyjne