środa, 16 stycznia 2019

Kultura

Tagi: toruń Plastyka Grafika Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka Wystawa

red 20 października 2016, aktualizowano: 20 października 2016

20. Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży

Grafika nie należy do najłatwiejszych dziedzin sztuki. Oprócz plastycznej wrażliwości i sprawności manualnej wymaga także znajomości warsztatu, technicznej dyscypliny, skupienia i cierpliwości.

Predyspozycjami tymi mogą pochwalić się autorzy prac nadesłanych na jubileuszowe, 20. już Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży.
Na ten wyjątkowy w skali światowej konkurs napłynęło w tym roku 9616 prac. Swoje linoryty, papieroryty, kolografie, litografie, serigrafie, akwaforty i akwatinty nadesłali do Torunia młodzi twórcy z różnych, często bardzo odległych zakątków świata.


Bogactwo środków, tematów, rozwiązań plastycznych, swobodna ekspresja i precyzyjnie przemyślane kompozycje, spokojna równowaga czerni i bieli oraz kolorystyczne fajerwerki, wielkie formaty i kilkucentymetrowe miniatury, a co najważniejsze szerokie spektrum dziecięcych uczuć, przeżyć i emocji - wszystko to można oglądać na wystawie pokonkursowej w salach Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka.

Wystawa czynna w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka: przy Rynku Nowomiejskim 17 - do 5 grudnia, ul. Kościuszki 41/47 - do 29 listopada

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.