środa, 20 lutego 2019

Kultura

Tagi: toruń teatr Baj Pomorski festiwal teatrów lalek "Spotkania"

red 20 października 2016, aktualizowano: 20 października 2016

Karnawał zwierząt zachwyci i rozśmieszy

Przedstawienie Białostockiego Teatru Lalek, prezentowane w ramach 23. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek „Spotkania”, zachwyci i rozbawi widzów w wieku od 5 do 105 lat.

Roztańczony świat zwierząt, przepiękne kompozycje mistrza romantycznej muzyki symfonicznej Charlesa Camille’a Saint-Saensa oraz połączenie ciał tancerzy z uroczymi maskami zwierząt - to wszystko sprawia, że abstrakcyjny w swej formie spektakl śmieszy i wciąga publiczność do wspólnej zabawy.


Każda z miniatur „Karnawału zwierząt” ukazuje inne zwierzę: osły, żółwie, słonie, łabędzie... Są one jednak tylko pretekstem do pokazania ludzkich słabości, wartości i relacji. Spektakl inspirowany dziełem Charlesa Camille’a Saint-Saensa pozwoli młodym widzom zachwycić się muzyką, a w tańcu i zabawie odkryć cały wachlarz zachowań i emocji, którymi kieruje się człowiek w życiu codziennym.

Baj Pomorski, piątek, godz. 11

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.